20. Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy… bardzo borowiacki

Sierpień to czas Kociewsko-Borowiackiego Rajdu Rowerowego. W tym roku ta tradycyjna impreza odbędzie się już po raz dwudziesty.

 

 

- W tym roku trasę zaplanowaliśmy w południowej części Kociewia. Jubileuszową ciekawostką jest fakt, iż już po raz dwudziesty odbędzie się ten rajd - mówi z dumą Piotr Kończewski z LOT KOCIEWIE. - Wielu uczestników już od kilku tygodni nie może się doczekać, dopytując o trasę, możliwość zapisów.

 

Start nastąpi w sobotę 12 sierpnia w Smętowie Granicznym, z placu Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, przy ulicy Sportowej 7. Godzina startu to 8.30.

 

Rajdy LOT-owskie to nie zawody rowerowe czy wyścigi. Rowerzyści poruszają się w rekreacyjnym tempie, z wieloma postojami, a trasy prowadzą w większości Kociewskimi Trasami Rowerowymi.

 

Tegorocznemu rajdowi ponownie towarzyszy hasło promujące turystykę rowerową w województwie pomorskim: ! Pomorskie kołem się kręci.

 

- Na trasie będą czekały poczęstunki przygotowane przez nasze Partnerskie Samorządy - dodaje Emilia Laskowska z LOT KOCIEWIE. – to dzięki szerokiej współpracy możemy tak sprawnie organizować nasze imprezy.

Owi partnerzy wydarzenia to:
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym, Gmina Smętowo Graniczne, Gmina Nowe, Gmina Jeżewo, Powiat Swiecki, Gmina Drzycim, Gmina Osie, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu, Gmina Osiek. Zadanie dofinansowane jest także ze środków Powiatu Starogardzkiego.

Zapisy ruszą w piątek 4 sierpnia i przyjmowane będą telefonicznie (tel. 58 531 37 41), mailowo (info@kociewie.eu) lub poprzez wiadomości na facebooku (fb.com/lot.kociewie.eu).

 

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE

ul. 30 Stycznia 4

83-110 Tczew

tel. 58 531 37 41

e-mail: info@kociewie.eu

www.lot.kociewie.eu

 

BARDZO WAŻNE!!!!

 

Z uwagi na wyczerpanie wolnych miejsc na 20. Kociewsko-Borowiackim Rajdzie Rowerowym - 5 sierpnia o godz. 12.00 zamknęliśmy listę startową rajdu…

Z życia LOT...

1 marca obchodzony jest w naszym kraju Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE we współpracy z Powiatem Tczewskim, Pomorskim Przeoratem Orderu św. Stanisława oraz przy wsparciu merytorycznym Fabryki Sztuk oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie przygotowała Marsze na Orientację TROPEM WILCZYM.

12 października w Tczewie szykują się wyjątkowe urodziny. 160 lat obchodzić będzie wyjątkowy Jubilat – Most Tczewski przez Wisłę. Dokładnie w tym dniu w roku 1857 nastąpiło uroczyste otwarcie mostu, którego konstruktorem był Carl Lentz. Innowacyjny, jak na tamte czasy, obiekt wzbudzał wiele emocji i był wzorem dla europejskich konstruktorów. Do dziś przez wielu jest uważany za perełkę inżynieryjną porównywalną ze słynną, paryską Wieżą Eiffla.

Jedną z atrakcji będzie to jedyna okazja, aby wejść na ten od lat zamknięty obiekt.

W październiku 1857 roku nastąpiło uroczyste otwarcie mostu, którego konstruktorem był Carl Lentz. Innowacyjny, jak na tamte czasy, obiekt wzbudzał wiele emocji i był wzorem dla europejskich konstruktorów. Do dziś przez wielu jest uważany za perełkę inżynieryjną porównywalną ze słynną, paryską Wieżą Eiffla. Dokładnie 12 października mija 160 lat od uroczystego otwarcia mostu na Wiśle w Tczewie. Z tej okazji zostanie organizowane Święto Mostu Tczewskiego.

Organizatorzy postanowili uczynić ten jesienny dzień wyjątkowym, ponieważ będzie to jedyna okazja, aby wejść na Most Tczewski.