Marsze na Orientację TROPEM WILCZYM

1 marca obchodzony jest w naszym kraju Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE we współpracy z Powiatem Tczewskim, Pomorskim Przeoratem Orderu św. Stanisława oraz przy wsparciu merytorycznym Fabryki Sztuk oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie przygotowała Marsze na Orientację TROPEM WILCZYM. W imieniu Organizatorów i Współorganizatorów gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Tczewskiego.

Marsze na Orientację TROPEM WILCZYM to kilka godzin w atmosferze gry terenowej w przestrzeni miejskiej Tczewa ze specjalnie przygotowaną  mapą. Uczestnicy startują w drużynach (od 3 do 5 osób) - z jednej Szkoły mogą wystartować maksymalnie dwie drużyny. Zadaniem Uczestników na przygotowanych przez nas punktach będzie rozwiązywanie zadań związanych z walką o wolność i niepodległość Polski, a także ciekawymi miejscami turystycznymi. Dla wszystkich uczestników czekają nagrody-niespodzianki, ciepłe napoje i słodki poczęstunek na mecie. Dla najlepszych Drużyn przewidziane są nagrody.

Szczegółowy Regulamin Marszów na Orientację oraz Kartę zgłoszeniową znajdziecie poniżej.

Aktualności związane z Marszem na Orientację TROPEM WILCZYM można śledzić na naszym profilu na Facebooku: www.fb.com/lot.kociewie
Regulamin - Marsze na Orientację TROPEM WILCZYM

Karta zgłoszenia - Marsze na Orientację TROPEM WILCZYM

Z życia LOT...

1 marca obchodzony jest w naszym kraju Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE we współpracy z Powiatem Tczewskim, Pomorskim Przeoratem Orderu św. Stanisława oraz przy wsparciu merytorycznym Fabryki Sztuk oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie przygotowała Marsze na Orientację TROPEM WILCZYM.

12 października w Tczewie szykują się wyjątkowe urodziny. 160 lat obchodzić będzie wyjątkowy Jubilat – Most Tczewski przez Wisłę. Dokładnie w tym dniu w roku 1857 nastąpiło uroczyste otwarcie mostu, którego konstruktorem był Carl Lentz. Innowacyjny, jak na tamte czasy, obiekt wzbudzał wiele emocji i był wzorem dla europejskich konstruktorów. Do dziś przez wielu jest uważany za perełkę inżynieryjną porównywalną ze słynną, paryską Wieżą Eiffla.

Jedną z atrakcji będzie to jedyna okazja, aby wejść na ten od lat zamknięty obiekt.

W październiku 1857 roku nastąpiło uroczyste otwarcie mostu, którego konstruktorem był Carl Lentz. Innowacyjny, jak na tamte czasy, obiekt wzbudzał wiele emocji i był wzorem dla europejskich konstruktorów. Do dziś przez wielu jest uważany za perełkę inżynieryjną porównywalną ze słynną, paryską Wieżą Eiffla. Dokładnie 12 października mija 160 lat od uroczystego otwarcia mostu na Wiśle w Tczewie. Z tej okazji zostanie organizowane Święto Mostu Tczewskiego.

Organizatorzy postanowili uczynić ten jesienny dzień wyjątkowym, ponieważ będzie to jedyna okazja, aby wejść na Most Tczewski.