Marsze na Orientację TROPEM WILCZYM

1 marca obchodzony jest w naszym kraju Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE we współpracy z Powiatem Tczewskim, Pomorskim Przeoratem Orderu św. Stanisława oraz przy wsparciu merytorycznym Fabryki Sztuk oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie przygotowała Marsze na Orientację TROPEM WILCZYM. W imieniu Organizatorów i Współorganizatorów gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Tczewskiego.

Marsze na Orientację TROPEM WILCZYM to kilka godzin w atmosferze gry terenowej w przestrzeni miejskiej Tczewa ze specjalnie przygotowaną  mapą. Uczestnicy startują w drużynach (od 3 do 5 osób) - z jednej Szkoły mogą wystartować maksymalnie dwie drużyny. Zadaniem Uczestników na przygotowanych przez nas punktach będzie rozwiązywanie zadań związanych z walką o wolność i niepodległość Polski, a także ciekawymi miejscami turystycznymi. Dla wszystkich uczestników czekają nagrody-niespodzianki, ciepłe napoje i słodki poczęstunek na mecie. Dla najlepszych Drużyn przewidziane są nagrody.

Szczegółowy Regulamin Marszów na Orientację oraz Kartę zgłoszeniową znajdziecie poniżej.

Aktualności związane z Marszem na Orientację TROPEM WILCZYM można śledzić na naszym profilu na Facebooku: www.fb.com/lot.kociewie
Regulamin - Marsze na Orientację TROPEM WILCZYM

Karta zgłoszenia - Marsze na Orientację TROPEM WILCZYM

Z życia LOT...

27 września to Światowy Dzień Turystyki, obchodzony w tym dniu przez światowe gremia już od wielu lat. W tegoroczne obchody włącza się również Kociewie poprzez organizację konferencji podsumowującej projekt „Kociewska Akademia Wiedzy – tworzenie (rozszerzanie) i wzmacnianie sieci kontaktów kociewskich LGD przez działania szkoleniowe i promocyjne” finansowany przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich.

Kolorowe stroje, pachnące potrawy, wiktuały i kulinaria, przyśpiewki oraz tańce, wszędzie modraczki i na ustach wielu… KOCIEWIE. 2 sierpnia, na Jarmarku św. Dominika obchodzone było Święto Kociewia. Nie po raz pierwszy w historii, ale pierwszy raz w Gdańsku i na tak dużą skalę.

 

Jednym z elementów Święta Kociewia, które odbędzie się 2 sierpnia, w Gdańsku podczas Jarmarku św. Dominika będzie wydarzenie artystyczne pod nazwą Kociewie ART. To między innymi specjalnie przygotowana ekspozycja prac artystów z Kociewia. Wystawa czynna jest od 27 lipca do 7 sierpnia, natomiast uroczysty wernisaż odbędzie się właśnie 2 sierpnia o godz. 17.00 w Nadbałtyckim Centrum Kultury.